Temizlik İşleri Müdürlüğü Personeli Vuslat Yolculuğu'nda

Eyüp Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları Başkan Remzi Aydın’ın talimatıyla aileleri ile birlikte Vuslat Yolculuğu’nda çıktı. Mevlana ve Şems Tebriz-i Hazretleri'nin türbelerini ziyaret eden işçiler dua ederek Konya'nın manevi zenginliklerini keşfetti.

Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen "Eyüp Sultan'dan Konya'ya Vuslat Yolculuğu" projesi kapsamında Yüksek Hızlı Trenle Konya'ya gezi düzenleyen Eyüp Belediyesi vatandaşların yanı sıra bu sefer de çalışanlarını Vuslat Yolculuğu’na gönderdi. Pendik'ten kalkan Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile Eyüp Sultan'dan Konya'ya Vuslat Yolculuğu yapan Eyüp Belediyesi çalışanları ve beraberindeki aileleri, Hazreti Mevlana ve Şems Tebriz-i'nin türbelerini ziyaret ederek dua etti. Sonrasında ise İstiklal Harbi Şehitliği Müzesi'ni ve son olarak da Ak Yokuş Tepesi'ni ziyaret ederek Konya'yı tepeden izlediler. Gezi sırasında Konya'nın önemli ve tarihi alışveriş pazarlarını da gezen Eyüp Belediyesi personeli, öğle saatinde de etli ekmeğin tadına bakma imkanı buldular.

"BİZ EN İYİ ŞEKİLDE KONYA'YI TANITMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Gezi grubuna rehberlik etmekten son derece mutluluk duyduklarını belirten rehber Erdoğan Acar ve Ayşegül Bozkurt, ellerinden geldiğince Konya'yı en iyi şekilde tanıtmaya Konya'nın geçmişini yeni nesle aktarmaya çalıştıklarını belirterek, “Eyüp Belediyesi'nin başlatmış olduğu vuslat yolculuğundan dolayısı ile misafirlerimizi öncelikle Mevlana Hazretlerine götürüyoruz. Mevlana Hazretlerini tanıttıktan sonra Mevlana Hazretlerinin manevi hocası olan Şems Tebriz-i Hazretlerine götürüyoruz. Şems Hazretlerinin bulunduğu mekanda ibadetlerimizi gerçekleştirdikten sonra en son görmüş olduğunuz Konya'ya nazır bir tepe olan Ak Yokuş Tepesi'nde Konya'yı 360 derece görebilecekleri Konya'nın tamamını görebilecekleri, İstanbul Eyüp'teki Pierre Loti gibi tamamını görebilecekleri bir yer olan Ak Yokuş Tepesi'ne getiriyoruz. Biz en iyi şekilde Konya'yı tanıtmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiğince güzel bir şeyler arz etmeye çalışıyoruz. İnşallah Eyüplüler memnun kalıyordur. İnşallah herkes memnun kalıyordur" diye konuştular.

“ÇOK GÜZEL BİR DUYGU YAŞADIK"

Konya'ya gezinin çok isabetli bir karar olduğunu belirten Eyüp Belediyesi personeli Nedim Ürek ise, "Çok güzel bir duygu yaşadık. Konya'ya ilk defa geliyorum daha önce Mevlana Hazretlerini ziyarete gelmemiştim. Bu organizasyonu düzenleyerek bizlere bu gezi imkanını sunan, Eyüp Belediye Başkanımız Remzi Aydın'a ve tüm ekibine teşekkür ederim. " diye konuştu.