'Üşüyorum, Yardım Edin' Kampanyası Yardımları Yola Çıktı

“Üşüyorum, yardım edin” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası sel olup Suriyeli kardeşlerimiz için aktı. İstanbul’da “Kış soğuktur üşütür. İstanbul’un kardeşliği ısıtır” diyerek toplanan yardımlar Suriyeli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Belediyemizin Şanlıurfa’ya gönderilmek üzere hazırladığı 3 yardım tırının da aralarında olduğu araçlar, Maltepe Meydanı’ndan bu sabah (7 Ocak Çarşamba) hareket etti.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği yardım kampanyasında toplanan battaniye, elektrikli ısıtıcı, ayakkabı, kışlık giysi, hijyenik malzeme, kuru gıda ve oyuncaklar, çocuk bezleri Şanlıurfa’da hazırlanan 4000 metrekarelik lojistik merkezine gönderilmek üzere yola çıktı.

150’den fazla tırın Maltepe Yeni Meydan’daki uğurlama törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Başkanımız Remzi Aydın, diğer ilçe belediye başkanlarıyla birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Uğurlama töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, “İnsanlığın katledildiği bir dönemde yaşamaktayız. İnsani değerlerin yok olduğu bir dönemdeyiz. Zor durumda olan, yardım isteyen insanların yanındayız bizler. İstanbul’da üzerine düşeni yaptı. Şu anda bunun yansımasına şahit oluyoruz.” diye konuştu.

İnancına ve ırkına bakmadan yardım elini ihtiyacı olan herkese uzattıklarını dile getiren Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Bu zulme artık yeter diyoruz. Bu dünya hepimize yeter. Bu dünyanın kaynakları da hepimize yeter. Niçin insanları acı ve gözyaşına sevk ediyoruz? Nedir bölüşülemeyen? Tarih herkesi yazıyor. Bir insanlığa zulmeden bir de insanlığa yardım edenler var. İnancı ne olursa olsun, ırkı ne olursa olsun yardım etmekle mükellefiz. Mensup olduğumuz dinimiz de bunu emrediyor. Neticede bir can ve bir hayat var ortada.”

Başkan Topbaş ayrıca yardım malzemesi dolu tırlardan birini çalıştırarak meydandaki çıkış kapısına kadar kullanarak vatandaşları selamladı.