Zabıta Haftası Tarihi Kıyafetlerle Kutlandı

Zabıta Teşkilatı’nın 190’ıncı kuruluş yıldönümünde Eyüp Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri tarihi zabıta kıyafetleri giyerek Belediye Başkanı Remzi Aydın ile esnaf ziyaretinde bulundu

Eyüp Belediyesi, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 190’ıncı yıldönümü münasebetiyle Eyüp Sultan Meydanı'nda bir etkinlik düzenledi. 1-7 Eylül Zabıta Haftası kapsamında Eyüp Belediyesi'ne bağlı zabıta ekiplerinin tarihi zabıta kıyafetleriyle bulunduğu program mehter takımının marşları ile başladı.

Zabıta Haftası ile ilgili açıklamada bulunan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ”Zabıta Teşkilatı çok köklü bir teşkilattır. Yaklaşık 2 asra yakın bir geçmişi var. Biz bir hafta boyunca etkinlikler yaparak zabıta haftasını kutlayacağız. Bu sene arkadaşlarımız değişik bir etkinlik yapmışlar. Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşundaki orijinal elbiselerini giymişler. Bugün bu kıyafetlerle esnafımızı dolaşarak, karanfil dağıtıyorlar. Bu programın zabıtamızın halkla yakınlaşmasına katkıda bulunacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Başkan Aydın, tarihi zabıta kıyafetleri giyen zabıta ekipleriyle birlikte esnafları ziyaret etti. Ziyaret sırasında zabıta ekipleri, hem esnafa hem de meydanda bulunan vatandaşlara karanfil dağıtarak, zabıta teşkilatının kuruluşuna dair bilgi verdi.

Program sonrasında zabıta ekipleri Eyüp Sultan Meydanı'nda kurulan Kızılay çadırında kan bağışında bulundu.